2016 novemberében a Tempus Közalapítvány és a Magyar Rektori Konferencia képviselői mellett 9 hazai felsőoktatási intézmény nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársa vett részt a jakartai EU DEL által szervezett Európai Felsőoktatási Vásár (EHEF 2016) yogyakartai és jakartai rendezvényein, valamint a 3. Indonéz–Magyar Felsőoktatási Fórumon (IHHEF), intézménylátogatásokon, a Kutatási, Technológiai Felsőoktatási Minisztérium a felsőoktatási csereprogramért felelős tisztviselővel történt egyeztetésen.
A 13 tagú delegáció vezetője, Bélik Márton csoportvezető-helyettes (Tempus Közalapítvány) november 2-án részt vett a Magyar–Indonéz Gazdasági Vegyes Bizottság (GVB) soros ülésének tartalmi kérdéseiről folytatott szakmai egyeztetésen, a november 3-i GVB ülésen pedig Balog Fanni Kitti, a Magyar Rektori Konferencia nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője képviselte a hazai felsőoktatási intézményeket.
November 2-án a delegáció látogatást tett a yogyakartai Gadja Mada Egyetem kampuszán, ahol együttműködési lehetőségekről tárgyalt Dr. Paripurna P. Sugarda rektorhelyettessel és a Nemzetközi Iroda vezetőjével. Majd George Iwan Marantika tiszteletbeli konzulunk, az indonéziai magán felsőoktatási intézményeket tömörítő APTISI szervezet nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöke munkaebéden látta vendégül a delegáció tagjait, akik ezt követően az EHEF yogyakartai, több mint 7 ezer látogatót vonzó rendezvényén 10 magyar standon (TKA, BCE, BGE, DE, ELTE, ME, PE, SE, SZIE, SZTE) népszerűsítették a hazai ösztöndíjprogramokat és felsőoktatási intézményeket. Az idei rendezvényen ezáltal az európai országok közül Magyarország jelenléte volt a leghangsúlyosabb. Kovács Zsuzsanna pályázati referens (TKA) nagy sikerű prezentációt tartott a hazai felsőoktatási rendszerről, az Erasmus+ és Stipendium Hungaricum programokról.
November 3-án a magyar nagykövetség szervezésében került sor a 3. Indonéz–Magyar Felsőoktatási Fórum (IHHEF) Perspectives on Development című rendezvényére Jakartában. A közel 60 fős rendezvényen a Tempus Közalapítvány és a magyar felsőoktatási intézmények nemzetközi koordinátorai rangos indonéz felsőoktatási intézmények képviselőivel, illetve az indonéz állami ösztöndíjprogramokat kezelő intézmények vezetőivel ismertették a hazai felsőoktatási rendszert és lehetőségeket, valamint folytattak tárgyalásokat a kétoldalú együttműködés további fejlesztéséről. A fórumon záróbeszédet tartott Dr. Szabó László külgazdasági és külügyminiszter-helyettes és Ainun Na’im, az indonéz Kutatási, Technológiai és Felsőoktatási Minisztérium miniszterhelyettesi rangú főtitkára. A meghívottak a Fórumot követően részt vettek az MTI fényképtárából összeállított Hungary’s Past and Present – Images of Hungary from the 1956 Revolution to the present day című fotókiállítás megnyitóján.
November 4-én a hazai egyetemek képviselői intézménylátogatások keretében további kétoldalú megbeszéléseket folytattak, a Tempus Közalapítvány képviselője a Kutatási, Technológiai és Felsőoktatási Minisztériumban az idén februárban aláírt, a 2016., 2017. és 2018. évre szóló felsőoktatási csereprogram végrehajtásának részleteiről tárgyalt a program lebonyolításáért felelős tisztviselőkkel.
November 5–6-án került sor a jakartai Európai Felsőoktatási Vásárra (EHEF). Az összesen több mint 10 ezer látogatót vonzó rendezvényeken a Tempus Közalapítvány és a magyar felsőoktatási intézmények ismét 10 önálló standon, illetve 2 prezentáció keretében népszerűsítették a hazai ösztöndíjprogramokat és felsőoktatási intézményeket.
A Fórumon a korábbi évek hasonló szakmai rendezvényeihez képest túlnyomórészt a rangos indonéz állami egyetemek képviselői vettek részt, megnyitva a lehetőségét a minőségi, posztgraduális oktatói és hallgatói csereprogramok és kutatási együttműködések fejlesztésének (a magánegyetemek többsége Indonéziában csak alapképzést biztosít hallgatói számára).
A Kutatási, Technológiai és Felsőoktatási Minisztériumban tartott egyeztetés jó alkalmat teremtett arra, hogy a pályáztatás lebonyolításának részleteit a partnerek áttekinthessék, és további együttműködési lehetőségekről tárgyaljanak.
Indonéz részről a neves állami felsőoktatási intézmények vezetőin kívül magas szinten képviseltette magát a Kutatási, Technológiai és Felsőoktatási Minisztérium, a felsőoktatási csereprogram partnerintézménye, valamint a Pénzügyminisztérium felügyelete alá tartozó, Oktatási Támogatásokat Kezelő Alap (LPDP), az indonéz állami ösztöndíjprogramok koordinációs szerve.
Magyarország jakartai nagykövetsége