Tudomány a Brexit után témájú workshop került megrendezésre július 19-én a londoni külképviseletek részére szervezett Oktatási Konferencia keretében, mely során a brit tudomány Brexit utáni kilátásairól, a vonatkozó hazai szabályozási környezet várható alakulásáról és a kilépési tárgyalási folyamat tudományt érintő kérdéseiről esett szó.
Július 19-én a King’s College London Egyetem biztosította a helyszínt az évente megrendezésre kerülő Oktatási Konferenciának, amelynek keretében Dobi-Rózsa Anikó TéT szakdiplomata és a London Diplomatic Science Club elnökének kezdeményezésére – az Embassy Magazine-nal együttműködve – került megrendezésre a Tudomány a Brexit után témájú workshop, Education for Innovation. A rendezvényen számos londoni külképviselet szakdiplomatája vett részt. Lord Selborne, a brit felsőház tudományos és technológiai bizottságának elnöke az új felsőoktatási és kutatási törvénytervezet – amely összevonja a jelenleg önállóan működő hét kutatási tanácsot, a felsőoktatási finanszírozást végző HEFCE-t és az innovációt finanszírozó Innovate UK-t – Brexit-vonatkozásairól adott tájékoztatást.
A tudomány képviselői egységesen azt hangsúlyozzák, hogy a britek számára a Brexit után még fontosabbak a nemzetközi tudományos együttműködések, és ha okoz is kárt a rövid és középtávú bizonytalanság, hosszú távon kiegyenlítődnek a hatások és a brit tudomány továbbra is kiváló színvonalon fog teljesíteni a kilépés után is.