Találkozó a londoni kreatív ipar képviselőivel

Publikálva: 2016. február 29.

Bakó János külgazdasági attasé és Böszörményi-Nagy Gergely, a Design terminál főigazgatója február 23-24-én találkozókon vettek részt London vezető kreatívipari cégeinek vezérigazgatóival.

John Mathers, a Design Council vezérigazgatója kifejtette, hogy fontos szerepe van a designnak, és a designnal kapcsolatos gondolkodásnak az oktatáson belül is, amelyet a Design Academy projektjük, illetve egyetemekkel való együttműködések kapcsán igyekeznek fejleszteni.
Kiemelte a kormánnyal való jó együttműködésüket, amely azon alapul, hogy a kreatív ipar növekedése kiemelkedő más szektorokhoz képest. Hozzátette, hogy kutatási eredményeiket, amelyek a kormány számára is hasznosak, rendszeresen közzéteszik.

Böszörményi Nagy Gergely elmondta, hogy a 1944-ben alapított Design Council Intézményi hagyománya, szervezeti felépítése, tevékenységi köre a Design Terminál kialakítására is nagy hatással volt. Bemutatta a Design Terminál működését, hátterét, illetve legfontosabb projektjeiket, mentorprogramjaikat és konferenciáikat, valamint kiemelte Budapestnek a közép-kelet-európai régióban betöltött kreatívipari vezető szerepét és a magyar Kormány designt támogató lépéseit az utóbbi évek eredményeinek tükrében.

Találkozóra került sor továbbá Caroline Norbury-val, a Creative England vezérigazgatójával, és a Creative Industries Council tagjával, aki a Brexit kapcsán felvetette, hogy a nagyrészt KKV szektorba tartozó kreatívipari vállalkozásokat az uniós piac elvesztése rendkívül hátrányosan érintené.

A John Kampfnerrel, a Creative Industries Federation vezérigazgatójával, és a Creative Industries Council tagjával való megbeszélés során felmerültek az oktatás területén jelentkező kihívások. Ezek szerint a design különböző területeit oktató egyetemek kurzusain, egyáltalán nem, vagy csak kevés szerepet kapnak az üzleti készségek, amelyek egy-egy márka és termék eladásához elengedhetetlenek.

A 2011 óta működő Creative Industries Council célja, hogy szakmai fórumot teremtsen a kreatívipari vállalatok és az Egyesült Királyság kormánya számára. Az intézmény a szektort hátráltató akadályok lebontása által ad lehetőséget a versenyképesség növelésére. A Tanácsot a kormány részéről két minisztérium felügyeli, tagjai az Egyesült Királyság kreatív iparának legmeghatározóbb non-profit és for-profit vállalatai. A terület azért is kap ekkora hangsúlyt, mert a kreatív ipar 2015-ben 81,1 milliárd fonttal járult hozzá a brit gazdaság teljesítményéhez.

(TDF)

Menü

Főoldal

Navigáció