Kecskeméten példaértékű a nyitottság és az egyetértés a helyi ipar és a műszaki felsőoktatás szereplői közötti együttműködés támogatásában- mondta Pálinkás József, az NKFI Hivatal elnöke az esemény nyitórendezvényén.
Kiemelte: az értékteremtő innováció ösztönzésében kiemelt szempont a hazai induló vállalkozások támogatása is a helyi felsőoktatási kutatásfejlesztési műhelyek és ipari vállalkozások közreműködésével.
A Startup Campus program célja összhangban van a Hivatal innovációs ökoszisztéma fejlesztését célzó törekvéseivel, hogy országszerte kialakuljanak és megerősödjenek az ígéretes innovatív ötletek felkutatását, fejlesztését és finanszírozását lehetővé tévő közösségi és képzési bázisok– tette hozzá. Pálinkás József emlékeztetett: az induló vállalkozásokat fejlesztő inkubátorok támogatását célzó új felhívásban komoly felelősség hárul a pályázókra, amely kiterjed a mentorálandó startupokra is.
A vidéki campusokra és városokra is koncentráló Startup Campus program célja a felsőoktatásban születő, innovatív ötletek vállalkozássá fejlesztésének támogatása, valamint a helyi K+F+I termékek és szolgáltatások regionális, üzleti akcelerációja. A kezdeményezés a startupok fejlesztését támogató mentor programjával hozzá kíván járulni ahhoz, hogy minél több fiatal helyben saját (tudás-intenzív) vállalkozást indíthasson.
A Startup Campus program a résztvevők számára többek között üzleti szolgáltatásokat (piackutatás, termékvalidálás, arculat), felhasználható irodateret, forrásszervezést kínál és a legjobbnak ítélt startup számára egy londoni tanulmányút keretein belül külföldi befektetők előtti bemutatkozási lehetőséget biztosít.
A rendezvénysorozat következő állomása Debrecenben lesz.
(NKFIH / TDF)